Отборът на Спартак води на Локомотив (Горна Оряховица) с 1:0 през първото полувреме на контролния

...

Първо полувреме: Спартак - Локо 1:0

Отборът на Спартак води на Локомотив (Горна Оряховица) с 1:0 през първото полувреме на контролния мач, който се играе на Спортен комплекс  " Локомотив ".

Над 600 ултраси на Спартак са пристигнали, с цел да видят неофициалния дебют на Херо, а като титуляри за домакините излязоха четири от осемте нови попълнения - Фигейредо, Карамоко, Олдър и Фернандес. Другите четирима нови останаха са запаси.

Херо стартира със скица 4-1-2-3, както Ромееш е десен бек, Климентов опорен халф, а на върха на офанзивата е изнесен Жоао Фернандес.

" Соколите " откриха превес през цялото време и до 20-ата минута изтърваха над 5 положения. Да се разпишат пропуснаха Жоао Фернандес, Румен Руменов, Родни Антуи и Здравко Димитров, като техните удари или бяха спасявани от вратаря или бранители чистеха топката топката пред голлинията.

Логичното обаче се случи в 25-ата минута, когато Божидар Васев получи кълбото пред огромния пеналт и го насочи майсторски по земя в мрежата - 1:0 за Спартак.

Съставът на Спартак (4-1-2-3): Кристиано Фигейредо - Ивей Ромееш, Бен Карамоко, Нейтън Олдър, Виктор Митев - Ивайло Климентов - Румен Руменов, Божидар Васев - Родни Антуи, Жоао Фернандес, Здравко Димитров

Резерви: Иван Дичевски, Роберто Хименез, Андриан Димитров, Александър Цветков, Александър Белоусов, Никола Борисов, Пламен Димов, Велислав Боев, Денис Баланюк
Източник: petel.bg